Thursday, December 28, 2017

Treeningud koolivaheajal

Ütlesin küll eelmises postituses, et enam minu poolt sissekandeid ei tule, aga veidi tahtsin ikka kogemust jagada.

Nimelt on ju käimas koolivaheaeg ja kuna mu piiga sai 8- aastaseks, siis enam spordiklubis ma lastetoa teenust kasutada ei saa. Nimelt on sinna lubatud kuni 7- aastased lapsed. Punkt. Nädal trennita st jõusaalita pole hullu, niikuinii võtan iga 6 nädala tagant time out perioodi, aga 2 on juba liig. Ja kuna 6 nädalat ka täis pole ja energiast puudust pole ja tahtest (süüdistan rohkeid piparkooke, mille mõju all olen :D ) , siis tundus nagu liiga vara paariks nädalaks eemal olla.

Iseenesest võiks ju jookmas käia, aga ma üle 2-3 korra ei tahaks ja kodus treenida pole huvitav. Või noh minu jaoks pole, sest kerge on viilida ja kiirelt loobuda. Jõusaalis käies on mul alati kindel siht ja ma ka täidan selle, kui mul just pidevalt pilt ees must pole ületreeningust. Seega pisut mõtlemist ja sain 25.detsembril tõuke minna siiski jõusaali. Piiga oli sünnipäeval mängimas ja 24-7 fitness täiesti avatud. Nagu reaalselt on nad iga päev 24h avatud. Peaks olema endine Gymleco klubi. Proovitreening oli tasuta, muul juhul maksad lepingu alusel ca 19.90 kuus ja ühe korra pääsmeid neil eraldi pole. Klubis pole koha peal administraatoreid ja proovitreeninguks tuleb ette registreerida. Meilile tuleb infoks, et kohale jõudes tuleb helistada ühele numbrile ja pääsebki klubisse. Mina käisin Manta majas asuvas Vabaduse pst 174b majas. 25. detsembri kohta rahvast jagus. Sisustus pole teab mis uhke, aga kogu vajalik on olemas ja kõik saab tehtud..algul meenutas tiba old school stiili, aga ta pigem selline moodsa ja vanema aparatuuri vahepealne. Halba midagi öelda pole, trenn sai tehtud, tuju hea!Mõtlesin, et ehk jääbki vaheaja lõpuni viimaseks trenniks siseruumis, aga siis turgatas pähe, et ohhh, lähen siis, kui laps magab. Jah, ta juba 8- aastane, aga ei teagi, väga pikaks üksi teda jätta ei taha ja pigem kasutan päevast üksiolemisaega jalutamisele, sest diivanikartul on mul üle paari päeva järjest jube raske olla! Ja nii ma hommikuti kell 7 olengi viimased paar päeva juba trennis olnud. Täna kasutasin võimalust uudistada uut treeningut Myfitnessis. studio-x treeningud. Kirjelduse järgi tundus miskit mulle sobivat, sest ma lihtsalt armastan rühmatrenne, kus saab higistada! Ja seda ma täna teha sain. Valitud sai terve keha treening ja oh boy, tõesti tilkusin trenni lõpus higist. Oli asi äkki väikses ruumis, kus kuni 24inimest said korraga koos rassida või oli tõesti raske..kunagi ei tea :) Treeningu ülesehitus oli jagatud kolme jaama peale. Esimene minu jaoks oli Skillmill (link avab video seega hoiatan ) masinatel. Teine jõutreeningu osa ja kolmas treening topispalli abil. Igas jaamas korraga 8 inimest ja peale igat ringi liigutakse järgmisesse jaama.

Igas jaamas tuli teha 2min tööd. Skillmillil sai esimesena lihtsalt joosta, edasi tuli jõuosa hantlitega tõmbed seljale, topispalli käes hoides kükid. Kõike siis 2min kaupa. Väike paus ja uus ring uute harjutustega taas siis skillmill, aga juba teine harjutus, jõuosa rinnale, topispalliga kõhule. Jaaa siis kolmas ring. Peale kõiki neid ringe, tuli 6- minutiline treening igas jaamas. St 3x 2min tegid järjest igas jaamas läbi need harjutused, mida eelnevalt sooritasid. Nt 2min topispalliga kükid, 2min kõhule, 2min tuli palli maha visata täie raskusega.

Ma isegi ei tea, mis selle korrektne nimetus on. Siis taas skillmillil ja veel jõuosa. Venitus ja padavai koju. Sellist aktiivset osa siis tegelikult vaid 36min. Osa tunnist kulus soojendusele, puhkepausid, venitus.

Täitsa huvitav trenn oli ja kuna ma muidu seda Skillmilli ei kasuta (tahtsim SM lühendada, aga sellega seostusid mulle muud mängud :D) , siis selles trennis on ok.

Niiet sellise lahenduse ma enda jaoks vaheaja lõpuni lõin, et käin hommikul vara ja saangi kõik tehtud, mis vaja! Tiba tahtejõudu vaid vaja, et kell 6 mitte kella kinni vajutada ja külge keerata. Homme taas kell 6 äratus, aga hoopis selleks, et sõita bussiga päevakeseks Tartusse Ahhaa keskusesse ja Aura veekeskusesse. Loodetavasti tuleb tore päev meil tütrega.

1 comment: